Diskusija su LR Seimo nariu M.Maldeikiu
Įdomi ir įtraukianti diskusija su LR Seimu nariu Matu Maldeikiu apie nūdienos Europos sąjungos aktualijas, Moldovos ir Ukrainos galimybes prisijungti prie Europos sąjungos, stojimo į ES sąlygas, karą Ukrainoje ir Europos Sąjungos karinio savarankiškumo problemą.Dėkojame MEPA jaunąjai ambasadorei Ugnei Adomavičiūtei už diskusijos organizavimą ir moderavimą.
#MEPALietuva

Pilietiškumo ir demokratijos pamoka LR Seime
Gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai kovo 20 dieną lankėsi Lietuvos Respublikos Seime. Seime mus pasitiko gimnazijos alumnas, buvęs MEPA komandos narys Rokas Slančiauskas. Jis mums pravedė ekskursiją po Seimo rūmus. Ekskursijos metu pabuvojome Kovo 11-osios salėje, Konstitucijos salėje apžiūrėjome Lietuvos stojimo į Europos Sąjungos sutartį, sužinojome daug įdomių faktų apie LR Seimą ir jo narių darbą. Buvo įdomu tiesiogiai stebėti Seimo posėdį, girdėti Seimo narių užduodamus klausimus Lietuvos vyriausybės nariams. Vizitą vainikavo gimnazistų diskusija su Seimo nariais apie jaunimo dalyvavimo politikoje problemas, biudžeto priėmimo procedūras, Seimo narių darbą.
Apibendrindami išvyką gimnazistai teigė, kad tai suteikė galimybę iš arti pamatyti, kaip priimami šalies įstatymai, kad juos sužavėjo Seimo rūmų architektūra ir istorinės Seimo salės, kurios priminė svarbiausius Lietuvos valstybingumo momentus. Buvo įdomu stebėti Seimo posėdį, tai padėjo suprasti, kaip vyksta diskusijos bei sprendimų priėmimas. Išvyka į seimą tapo puikia galimybe išvysti žmones, apie kuriuos nuolat girdime žiniasklaidoje.
Tiesiogiai prisilietę prie LR Seimo darbo specifikos, MEPA jaunieji ambasadoriai dalijosi savo pastebėjimais apie Europos Parlamento ir LR Seimo darbo panašumus ir skirtumus.
Esame dėkingi LR Seimo nariams už mums skirtą laiką, išsakytas mintis, nuoširdų bendravimą. Už susitikimo su Seimo nariais organizavimą dėkojame gimnazijos alumnui Rokui Slančiauskui.
#MEPALietuva
Minime trečiąsias karo Ukrainoje metines
Minint trečiąsias Rusijos karo prieš Ukrainą metines, gimnazijoje nuo vasario 24 dienos vyko keletas renginių
šiai skaudžiai sukakčiai paminėti. Pilietiškumo pamokų metu gimnazistai susipažino su Europos Sąjungos ir Europos Parlamento
teikiama finansine ir materialine pagalbą Ukrainai, kalbėjo apie Europos Sąjungos taikomas sankcijas už karą atsakingiems asmenims. Didelio
gimnazistų dėmesio sulaukė į
2025 m. LUX publikos kino apdovanojimą pretenduojančio filmo „Intercepted“
peržiūra. Po filmo peržiūros gimnazistai diskutavo
apie jiems jautriausius filmo momentus ir įvertino šį filmą LUX vertinimo
platformoje. O sekmadienį, kovo 2 dieną, net 48 gimnazistai vyko į Kauną
stebėti neelinių Betsafe – LKL rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“
krepšinio komandų. Visos šių rungtynių už bilietus surinktos lėšos bus skirtos
organizacijoms, teikiančioms pagalbą Ukrainai. Šios rungtynės – dar vienas
būdas išreikšti mūsų palaikymą nuo karo kenčiančiai Ukrainai ir jos žmonėms.
#MEPALietuva

Viktorina apie Ukrainos istoriją



EP virtualus vaidmenų žaidimas
#MEPALietuva
MMRG MEPA protų mūšis
Diskusija "Pasitikėti negalima tikrinti". Kur dėsime kablelį?
Pastaraisiais metais matome, kaip greitai klaidinanti ar melaginga informacija plinta internete. Kaip ją atpažinti? Kaip su dezinformacija yra kovojama Europos Sąjungoje? Apie tai susitikimų su gimnazistais metu diskutavo jaunosios MEPA ambasadorės Saulės Bijanskytė ir Kamilė Girdenytė.
MEPALietuva
"Žmogaus teisių aukcionas"
Svečiuose pas "Pavasario" progimnazijos mokinius
Jaunųjų ambasadorių veiklos
MEPA jaunieji ambasadoriai lapkričio 8 – 15 dienomis organizavo susitikimus su I – II klasių gimnazistais. Susitikimų tikslas – padiskutuoti su bendraamžiais apie žmogaus teises, supažindinti su Europos Parlamento skiriama Sacharovo premija už minties laisvę, supažindinti su šių metų Sacharovo premijos nominantais ir laureatais. Jaunosios ambasadorės Otilija Alseikaitė, Toma Čekytė, Guoda Straupaitė ir Akvilė Stankevičiūtė susitikimams ruošėsi labai atsakingai – studijavo medžiagą apie A.Sacharovą, jo vardo premijos atsiradimo ir skyrimo aplinkybes, paruošė pateiktis ir Kahoot viktoriną.
Daugiau informacijos apie veiklas rasite gimnazijos MEPA Instagram paskyroje rackauskas_mepa
#MEPALietuva
Sacharovo premija
Filmas "Vyrų vyras"
Europos Parlamentas didelį dėmesį skiria veiklai, skirtai psichikos sveikatai apsaugoti. Psichikos sveikatos problemų padaugėjimas gali reikšti artėjančią kitą sveikatos krizę. 2023 m. birželį Europos Komisija pasiūlė planą, skirtą apsaugoti psichikos sveikatą. Tų pačių metų gruodį EP nariai paragino Komisiją paruošti ilgalaikę ir detalią ES psichikos sveikatos strategiją ir paragino ES šalis pagerinti priėjimą prie psichikos sveikatos pagalbos pažeidžiamoms visuomenės grupėms.
Spalio 15 dieną gimnazistai portale „Nepatogus kinas“ žiūrėjo filmą „Vyrų vyras“, kuriame gvildenamos suaugusių žmonių psichinės problemos, jį aptarė ir susipažino su EP iniciatyvomis sprendžiant šiais visuomenės problemas.
Euroscola 2024 m.
Šimtai jaunų europiečių spalio 11 dieną susirinko į pirmąjį šių mokslo metų Euroscola renginį Europos Parlamente Strasbūre. Šiame įstabiame renginyje atstovauti Lietuvą garbė teko ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos MEPA komandai, kartu su Klaipėdos „Varpo“ gimnazistais. Renginys pradidėjo Europos Parlamento Pirmininkės Robertos Metsolos video sveikinimu. Neišdildomus įspūdžius paliko diskusija su Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja Sabine Verheyen ir Europos Parlamento Teisės tarnybos skyriaus vadovu Antonio Caiola. Kad diskusijos tema „Demokratijos ir pagrindinių teisių apsauga Europoje“ yra labai svarbi parodė Euroscola dalyvių aktyvumas ir klausimų gausa.
Euroscolos reikšmę geriausiai iliustruoja gimnazistų išsakytos mintys. Tai buvo nuostabi patirtis pamatyti kaip dirba Europos Parlamentas. Turėjome galimybę įsijausti į EP narių vaidmenis ir diskutuoti bei balsuoti. Buvo įdomu išgirsti atsakymus į mums, jaunimui, rūpinčius klausimus. Šis renginys padėjo dar labiau pagilinti žinias. Buvo įspūdinga pamatyti tiek daug skirtingų žmonių, kurie nepaisydami savo skirtumų sugeba rasti kompromisą vardan bendro tikslo - demokratijos ir ES išsaugojimo. Dalyvavimas Euroscola renginyje dar kartą įrodė, jog Europos Sąjungoje demokratija iš tiesų veikia. Mums buvo suteikta galimybė užduoti rūpimus klausimus ir gauti išsamius atsakymus iš savo srities profesionalų. Didžiausią įspūdį paliko Europos Parlamento darbo simuliacija ir skirtingos bendraamžių įžvalgos įvairiais vertybiniais klausimais. Bendravome, debatavome, simuliavome Europos Parlamento darbą, dalinomės idėjomis. Malonu, jog mūsų gimnazisto pasiūlyta idėja, skirta išsaugoti demokratijos bei žmogaus teisių principus, sulaukė nemažo palaikymo - ją palaikė net trečdalis susirinkusiųjų. Euroscola renginys - nepaprasta patirtis! Laimingi tie, kurie turi galimybę tai patirti.
https://multimedia.europarl.europa.eu/.../euroscola_27302
Debatai su kandidatais į LR Seimą
Kviečiame nebūti abejingiems - dalyvauti LR Seimo rinkimuose ir išsirinkti SAVO atstovą!

Europos kalbų diena
Rugsėjo 26 dieną gimnazija šurmuliavo nuo renginių, skirtų Europos kalbų dienai paminėti, gausos. Europos kalbos yra pasaulio kultūros dalis. Gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai per socialinius tinklus išplatino video sveikinimą, o po pamokų gimnazistus pakvietė susirungti protų mūšyje „Kalbų tiltas į Europą“. Protų mūšis pranoko lūkesčius – sulaukėme didelio dalyvių skaičiaus. Prizines vietas pasidalijo II a, II c ir I c klasės.
Puikią idėją Europos kalbų dienos paminėjimui pasiūlė užsienio kalbų mokytojos - rugsėjo 26, ketvirtadienį, kvietė visą gimnazijos bendruomenę dėvėti marškinėlius, kurie būtų puošti užrašu/užrašais kokia nors Europos kalba. Prisimintas ir tvarumas - susirasti spintoje pamirštą seną rūbą, kuris kantriai laukia savo antro šanso, imti markerį ir papuošti jį įkvepiančiais žodžiais bet kokia Europos kalba.
Per ilgąją pertrauką gimnazistai dalyvavo muzikinėje viktorinoje „Atspėk kalbą“. Su iššūkiu susidūrė ir gimnazijos valgykloje: patiekalus teko išsirinkti iš meniu, kuris buvo parašytas ne lietuvių kalba.
Dėka jungtinių MEPA ambasadorių ir užsienio kalbų mokytojų pastangų rugsėjo 26 gimnazistai smagiai leido laiką, įgijo naujų žinių apie Europos kalbas.
Puoselėkime kalbų ir kultūrų įvairovę, skatinkime mokytis įvairių kalbų, ugdykime pasididžiavimą savo gimtąja kalba! Tegul žodis jungia Europą ir padeda atrasti bendravimo bei bendradarbiavimo tiltus!
Jaunimo forumas „Kaip atpažinti dezinformaciją?“
Pastaraisiais metais matome, kaip greitai klaidinanti ar melaginga informacija plinta internete. Europos Parlamentas didelį dėmesį skiria kovai su dezinformacija, kad užtikrintų, jog europiečiai gautų kokybišką informaciją bei būtų apginta demokratija. Rugsėjo 13-15 dienomis MEPA ambasadorės Kamilė Girdenytė ir Saulė Bijanskytė dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės organizuojamame jaunimo forume. Jo tikslas I-III klasių gimnazistus supažindinti su dezinformacija. Renginys vyko Akmenės rajone Balsių stovyklavietėje. Su skirtingais dezinformacijos aspektais forumo dalyvius supažindino lektoriai iš visos Lietuvos: renginio vadovas Aidas Gedminas, Jonas Čekuolis, Justinas Švėgžda, Rugilė Kumžaitė. Renginio metu moksleiviai dalyvavo diskusijoje su Akmenės rajono apskritojo stalo atstovais, išbandė savo jėgas protmūšyje, dirbo grupėse, kūrė pristatymus, praktikavo viešąjį kalbėjimą, žiūrėjo filmą. Dalyviai buvo supažindinti su dezinformacijos sąvoka, jos rūšimis, bei pavojais, išmoko saugiai elgtis elektroninėje erdvėje. Forume įgytomis žiniomis Kamilė ir Saulė pasidalins su gimnazistais MEPA valandėlių metu.
20 metų ES. Kaip vertiname Lietuvos pasirodymą?
MEPA jaunųjų ambasadorių bendradarbiavimas su miesto progimnazijomis
Visus šiuos mokslo metus MEPA jaunieji ambasadoriai tęsė bendradarbiavimą su Mažeikių miesto progimnazijomis. Gegužės mėnesį jaunieji ambasadoriai svečiavosi Mažeikių Kalnėnų ir Senamiesčio progimnazijose, padėjo organizuoti Europos dienos renginius, organizavo protų mūšius. Itin džiugina progimnazistų susidomėjimas Europos Sąjunga ir Europos Parlamentu, o mūsų komandai visada smagu dalintis savo sukauptomis žiniomis!
Kandidatų į EP debatai Mažeikiuose
Gegužės 27 d. gausus būrys gimnazijos MEPA ambasadorių dalyvavo „Žinau, ką renku“ organizuotuose kandidatų į Europos Parlamento narius debatuose Mažeikių kultūros centre. Debatus moderavo NARA redaktorius K. Vyšniauskas. Šiame renginyje įvairių politinių partijų iškelti atstovai - P. Auštrevičius, M. Vaščega, A. Kubilius, K. Juočeris, I. Budraitė, G. Surplys, A. Stankūnas, V. P. Andriukaitis - pristatė savo nuomonę, idėjas, diskutavo bei atsakinėjo į moderatoriaus bei publikos užduodamus klausimus. Žinoma, buvo ir nesutarimų, ir pykčių, tačiau tai - politikos kasdienybė, be kurios būtų sunku pasiekti užsibrėžtų tikslų bei rezultatų. Džiaugiamės, jog galimybę užduoti klausimus turėjome ir mes, gimnazijos MEPA ambasadoriai!
Kviečiame visus, turinčius balso teisę, ja pasinaudoti birželio 9-ąją Europos Parlamento rinkimuose!
#Balsuok
#ESRinkimai2024
#UseYourVote
#EUelections2024