Gruodžio 10 oji - Žmogaus teisių diena
Plakatai puvlikuojami MEPA Instagram paskyroje rackauskas_mepa
Lyčių lygybė
Moterų ir vyrų lygybė yra vienas pagrindinių ES principų. Pastaraisiais dešimtmečiais lyčių lygybės srityje ES padarė didelę pažangą. Tačiau lyčių nelygybės apraiškų išlieka, daug moterų dirba mažiau apmokamuose darbo rinkos sektoriuose, pernelyg mažai moterų eina su sprendimų priėmimu susijusias pareigas. Lapkričio 16 dieną įdomias pamokas lyčių lygybės tema Ic ir II a klasės gimnazistams pravedė buvusi gimnazijos MEPA komandos jaunoji ambasadorė, dabar ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto III kurso studentė Viltė Radzytė. Gimnazistai buvo supažindinti su Europos Sąjungos lygybės strategija 2020 -2025 metais. O Viltės pasakojimas apie 4B judėjimą Pietų Korėjoje, toksinį feminizmą, Beijing +30 - renginį dėl lyčių lygybės sulaukė labai didelio gimnazistų susidomėjimo.
Dėkojame Viltei už suteiktas žinias!
Daugiau informacijos apie veiklas rasite gimnazijos MEPA Instagram paskyroje rackauskas_mepa
Balsuok, kad kiti nenuspręstų už tave
Apie būtinybę balsuoti EP rinkimuose birželio 9 dieną, apie pasirinkimą, kuriai politinei jėgai ir kandidatui atiduoti savo balsą, istorijos pamokos metu diskutavo III klasių gimnazistai. Dalis jų jau 18 - mečiai ir birželio 9 d. pirmą kartą dalyvaus EP rinkimuose.
Geografijos pamoka "Europos žaliasis kursas"
Kas yra Europos Parlamentas?
MEPA pamokos „ Europos įgūdžių metai“
Europos Komisija 2023-iuosius paskelbė Europos įgūdžių metais, įgūdžiams suteikdama didžiausią prioritetą. Europos įgūdžių metai turi padėti žmonėms įgyti tinkamų įgūdžių, kad jie galėtų dirbti kokybišką darbą, ir padėti įmonėms spręsti įgūdžių trūkumo ES problemą. Europos įgūdžių metai baigsis šių metų gegužės 9 dieną.
Kaip mokytis mokymosi įgūdžių? Kaip tai daryti mokykloje? Ar įmanoma nuspėti, kokių įgūdžių reikės ateityje? Šie klausimai per pilietiškumo pamoką buvo užduoti IIa klasės gimnazistams. Pasiskirstę į grupes gimnazistai kibo į darbą – skaitė, diskutavo, svarstė, patarimų kreipėsi į DI ( Chat GPT), galvojo anketos klausimus, ruošė pristatymus. Gimnazistų išradingumas maloniai nustebino. Pristatydami savo grupės pranešimus, antrokai parodė ne tik puikias anglų kalbos žinias ( antrokų nuomone, tai vienas iš svarbiausių ateities įgūdžių), gebėjimą naudotis įvairiais informacijos šaltiniais, bet ir suformuluotais patarimais, kaip mokytis ir gerinti turimus įgūdžius.
Pažinkime Europą
Virtualus vaidmenų žaidimas apie EP narių veiklą
Pilietiškumo pagrindų pamokos metu Ia klasės gimnazistai, dėka EP sukurto
virtualaus žaidimo, turėjo galimybę pabūti Europos Parlamento nariais. Žaidimo metu
gimnazistai buvo suskirstyti į keturias skirtingas frakcijas. Derėdamiesi tarpusavyje sprendė ekologiškesnio
maisto ir atsakingesnio vartojimo Europoje problemą. Pirmokai labai noriai įsitraukė į šį
žaidimą, kėlė pasiūlymus, derėjosi su kitų frakcijų atstovais ir su nekantrumu
laukė finalinio žaidimo momento – balsavimo, tikėdamiesi, kad jų pasiūlymui bus pritarta. Deja, balsavimo
rezultatai parodė – pasiūlymas nepriimtas. O tai sukėlė dar didesnį gimnazistų
susidomėjimą, kodėl taip atsitiko ir norą pakartoti šį žaidimą. Mes būtinai pakartosime!
Sacharovo premija už minties laisvę
Šią
savaitę per pilietiškumo pamokas Ic, IIa
ir IIb klasių gimnazistai mokėsi apie Europos Parlamento skiriamą Sacharovo premiją. Pamokų metu gimnazistai susipažino su A.Sacharovo biografija, įgijo žinių apie jo vardu pavadintos premijos teikimo sąlygas, diskutavo apie šių metų
premijos laimėtoją Mahsa Amini.
Technologijų pamoka
Darnus vystymasis
Darnus vystymasis – šiuolaikinės valstybės ir visuomenės raidos kelias. Jis remiasi trimis pagrindiniais elementais – aplinkos apsauga, ekonomine ir socialine gerove. Vis dažniau iškylantys ekologijos ir gamtos saugojimo iššūkiai skatina mąstyti apie darnų vystymąsi. Pagrindinė darnaus vystymosi idėja – suvokti, kaip žmonija turi gyventi tenkindama savuosius poreikius ir turėdama itin ribotus išteklius. Visą balandžio mėnesį MEPA jaunieji ambasadoriai vykdė šviečiamąją veiklą - I-II gimnazijos klasėse pravedė 11 paskaitų apie darnųjį vystymąsi, darnaus vystymosi tikslus, apie kiekvieno iš mūsų galimybę prisidėti prie planetos išsaugojimo.
ES bendrajai rinkai 30 metų: privalumai ir iššūkiai
Kada, kaip ir kodėl susikūrė ES bendroji rinka? Atsakymų į šiuos klausimus per pilietiškumo pagrindų pamoką ieškojo ir pristatymus kūrė 2e klasės gimnazistai.
EUROPE@SCHOOL mokomoji medžiaga
Paskutinę lapkričio savaitę MEPA pamokos vyko Ia, lb, lc, ir ld klasėse. Naudojant EUROPE@SCHOOL mokomąją medžiagą, gimnazistai dirbdami grupėse turėjo iššifruoti galvosūkį. Galvosūkio tikslas – skatinti moksleivius būti smalsiais ir sužinoti, kurios valstybės priklauso Europos Sąjungai. Džiaugiamės puikiomis pirmų klasių gimnazistų žiniomis!
Klimato kaita ir ES politika
MEPA pamokos I a klasėje. Pristatydami projektinius darbus apie klimato
kaitos problemas ir ES numatytas priemones šioms problemoms spręsti,
gimnazistai stebino savo puikiai atliktais darbais.
Europos žaliasis kursas
2e klasės gimnazistai linksmai, išradingai ir jaunatviškai apie Europos žaliąjį kursą.
Europos Sąjungos žalioji politika
MEPA pamoka 2e klasėje skirta tarptautinei klimato kaitos dienai paminėti. Pristatydami projektus antrokai nustebino savo kūrybiškumu: gimnazistai sukūrė nuotaikingą filmuką apie Europos žaliąjį kursą, ir netgi internetinį puslapį „Klimato kaita“.
Internetinio puslapio nuoroda - Klimato kaita
Spalio 24 -oji - Tarptautinė klimato kaitos diena
Spalio
24 – oji – Tarptautinė klimato kaitos diena. MEPA pamokoje 1b klasės
gimnazistai pristatė savo paruoštus projektus apie klimato kaitos
problemas pasaulyje, Europos Žaliąjį kursą, Paryžiaus susitarimą dėl
klimato kaitos, Lietuvos klimato kaitos įsipareigojimus, Gretą Thunberg
ir jos veiklą, apie kiekvieno iš mūsų galimybes prisidėti prie klimato
problemų sprendimo.